گردش‌های سه کوچولو

(Ruff-Ruff, Tweet and Dave)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و آموزشی درباره‌ی چند حیوان شاد و بازیگوش، همراه با آموزش‌های یک همستر معلم در مورد علم و طبیعت و مهارت‌های مختلف

سال: 2015
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کنجکاوی و میل به شناخت جهان اطراف، در زندگی کودکان معنادار و پررنگ است. شخصیت‌های این سریال کنجکاو و بازیگوش‌اند، می‌خواهند همه چیز را تجربه کنند و همیشه خوشحال و خندان‌اند. این روحیات برای خردسالان همذات‌پندارانه‌اند.
  کوچولوها شاد، کنجکاو، با روحیه و مهربان‌اند. ارتباط‌شان با هم و با مخاطب، محترمانه است. آن‌ها کودکان را به تفکر و حدس زدن ترغیب می‌کنند.
  این سریال یک برنامه‌ی آموزشی است که در مورد مفاهیم مختلفی چون علیت، طبیعت، تغذیه، گیاهان و جانوران، جهت‌ها و نشانه‌ها آموزش‌هایی به کودکان می‌دهد. همچنین با هدف تقویت مهارت‌های دیداری، شنیداری و گفتاری کودکان و تقویت تفکر انتقادی در آن‌ها تولید شده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی با تکنیک کامپیوتری سه‌بعدی ساخته شده، یک سریال آموزشی با هدف آشنا کردن کودکان خردسال با مفاهیم علمی و شیوه‌های تفکر نقادانه است. در هر قسمت که با محوریت سه شخصیت دوست‌داشتنی به نام‌های هاپ‌هاپ، جیک‌جیک و پاندا پیش می‌رود، سعی شده با طرح پرسش‌هایی معماگونه و ساده، بعضی مفاهیم پرکاربرد علمی، مهارت‌های گوش دادن و تفکر و نیز بعضی از مهارت‌های لازم در زندگی روزمره مثل نشانه‌خوانی یا تشخیص جهت‌ها آموزش داده شوند. قسمت‌های این سریال طوری طراحی شده‌اند که مخاطبان هم در روند هر داستان حضور داشته باشند؛ به این صورت که ابتدا مسئله‌ای طرح می‌شود، بعد شخصیت‌ها با راهنمایی‌های یک همستر کلاه‌به‌سر و همه‌چیزدان، به سرزمین قصه‌ها می‌روند و در حین بازی و گردش و با ترغیب مخاطبان به مشارکت، پاسخ‌ها و راه‌حل‌های مسئله‌ی طرح‌شده آموزش داده می‌شود. در پایان هر قسمت هم موضوعات آموزش داده شده بار دیگر مرور می‌شوند.
  از آن‌جایی که مخاطبان این برنامه خردسالان‌اند و این قابلیت را دارند که هر آنچه به آن‌ها آموزش داده می‌شود، جذب کنند و انگاره‌های پررنگ و ماندگاری در مورد خود و جهان شکل بدهند، بعضی از آموزش‌های این سریال ممکن است تصورات غلطی در آن‌ها ایجاد کنند؛ برای مثال، در یک قسمت به شخصیت‌ها آموزش داده می‌شود که نباید میوه‌های خیلی رسیده که ظاهری خراب دارند، بخورند؛ در حالی که همین شخصیت‌ها، میوه‌ها را از روی زمین برمی‌دارند و بدون شستن می‌خورند. این قبیل تناقضات در محتواهای آموزشی این سریال به فراوانی به چشم می‌خورند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این برنامه را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در مورد موضوعاتی که در برنامه می‌بینند و آموزش‌هایی که طرح می‌شود، با والدین گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  سگی به نام هاپ‌هاپ، جوجه‌ای به نام جیک‌جیک، به همراه یک پاندا هر روز به سرزمین قصه‌ها گردش کرده و سعی می‌کنند جواب درست معماها را پیدا کنند. هر کدام از آن‌ها یک ماشین به رنگ خودشان دارند و همراه همستری به نام آقای کلاه‌به‌سر که سوار حباب‌کوپتر خود است، به سراغ ماشین پرنده می‌روند و وقتی به سرزمین قصه‌ها رسیدند، با گردش و بازی در آن‌جا، چیزهای جالبی یاد می‌گیرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز کوچولوها چه چیزهای تازه‌ای یاد گرفتند؟
  به نظر شما کوچولوها با هم دوست‌اند؟ چه رفتارهایی می‌کنند که می‌فهمیم با هم دوست‌اند؟
  شما امروز با دوستان‌تان چه بازی‌هایی کردید؟ کجاها رفتید؟ چه چیزهای تازه‌ای دیدید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  مدت زمان ۱۵
  سال انتشار ۲۰۱۵