گروهبان پیشی راه‌راه

(Sergeant Stripes)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و معمایی درباره‌‌ی گربه‌ای راه راه و آرزوی او برای پلیس شدن، رؤیاهایش در مورد ماجراهای پلیسی و تلاش و همکاری او و دوستانش برای حل معماها

سال: 2003
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  روابط بین شخصیت‌ها و بعضی ماجراهایی که برایشان پیش می‌آید برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه‌اند. دوستی، حل معما و دنبال کردن آرزوها از موضوعات معنادار در دنیای کودکان است.
  همه‌ی شخصیت‌های این سریال خوش‌رفتار و مهربان‌اند و در موقعیت‌های سخت به هم کمک می‌کنند. آن‌ها مشاهده‌گرانی دقیق‌اند که با کنار هم قرار دادن شواهد و با ارزیابی و تحلیل درست، معماهای مختلف را حل می‌کنند.
  داستان‌های این سریال کودکان را به مشاهده‌ی دقیق، پیگیری شواهد و رسیدن به نتیجه ترغیب می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که توسط یک پلیس واقعی به نام دیوید بونر خلق شده، ماجراهای یک گربه‌ی راه‌راه است که آرزو دارد افسر پلیس باشد. صاحب او دختر کوچکی به نام کتی است که پدرش افسر پلیس است. گربه هر زمان که از کتی و پدرش در مورد یک ماجرای پلیسی می‌شنود، به انباری‌ای که محل خوابیدنش است می‌رود و در کلاه قدیمی پدر کتی به خواب می‌رود. او در رؤیاهایش خود را افسر پلیس می‌بیند و بقیه‌ی عروسک‌های داخل انباری را همکارانش. آن‌ها با همکاری هم ماجراهای پلیسی را دنبال کرده، سرنخ‌های مختلف را پیدا می‌کنند و با کنار هم قرار دادن شواهد، گره یک معمای پلیسی را باز می‌کنند. در پایان هر قسمت، از رؤیای گربه بیرون می‌آییم و دوباره کتی و پدرش را در اداره‌ی پلیس می‌بینیم. دوستی، همکاری، مشاهده‌ی دقیق و تحلیل و ارزیابی اطلاعات، از موضوعات مورد تأکید در این سریال‌اند.
  فضای کلی سریال گرم و صمیمانه است و روابط شخصیت‌ها با هم خوب و محترمانه است. صحنه یا موقعیت ترسناک و خشنی در آن وجود ندارد و زبان و گفتار شخصیت‌ها هم برای کودکان قابل ارتباط است. درک خط سیر داستان‌ها و دنبال کردن معمای هر قسمت ممکن است برای کوچک‌ترها دشوار باشد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  پیشی راه‌راه (با نام اصلی استریپس) گربه‌ی خانگی دختر کوچکی به نام کتی است که پدرش یک افسر پلیس است. هر قسمت با موضوعی که پدر با کتی در میان می‌گذارد آغاز می‌شود و بعد از آن، گربه که آرزو دارد افسر پلیس باشد، به انباری می‌رود و آن‌جا به خواب می‌رود. در خواب خود را یک افسر پلیس می‌بیند و بقیه‌ی عروسک‌های داخل انباری هم تبدیل به همکاران او می‌شوند و ماجرای کارآگاهی بامزه‌ای را دنبال می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  از داستان‌های کارآگاهی خوش‌تان می‌‌آید؟ چه داستان کارآگاهی دیگری می‌شناسید؟
  در بازی‌ با دوستان‌تان موضوعات کارآگاهی هم انتخاب می‌کنید؟ چگونه سرنخ‌ها را دنبال می‌کنید تا به نتیجه برسید؟
  چه چیزی را در این سریال دوست دارید؟ داستان‌های کتی و پدرش را یا ماجراهای گربه و همکارانش را؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","معمایی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","معمایی"]
  مدت زمان ۱۰
  سال انتشار ۲۰۰۳