گریزی و موش‌های قطبی

(Grizzy and the Lemmings)
thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی یک خرس گریزلی و گروهی موش قطبی، و دردسرهای همیشگی موش‌ها برای خرس

سال: 2016
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های موش‌های قطبی، دردسرهایی که برای گریزی درست می‌کنند، تعقیب و گریزهایشان و لذتی که از اذیت کردن گریزی می‌برند، می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  خرس ماده‌ای در بعضی قسمت‌ها حضور دارد که به نظر می‌رسد گریزی عاشق اوست و سعی دارد به روش‌های مختلف توجه او را به خود جلب کند.
  طبیعت جنگلی و کوهستانی بخش‌هایی از کانادا در قسمت‌های مختلف سریال به نمایش درآمده است.
  ضربه خوردن، افتادن، پرت شدن، زدوخورد و انفجار و ویرانی در همه‌ی قسمت‌ها اتفاقات رایجی است. شیوه‌ی اصلی تعامل موش‌ها با گریزی آزارگرانه و همراه با خشونت است. آن‌ها همیشه در حال نقشه کشیدن علیه گریزی، کلک زدن به او و دردسر درست کردن برای او هستند. موش‌ها از حیوانات دیگر جنگل نیز به عنوان ابزاری برای آزار دادن گریزی استفاده می‌کنند. هیچ یک از این رفتارهای خشن موش‌ها پیامدی برای آن‌ها به همراه ندارد و کسی در سریال آسیبی نمی‌بیند؛ همین موضوع می‌تواند خوشایندی رفتارهای خشن آن‌ها را افزایش دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی کامپیوتری و سه‌بعدی که با الهام از انیمیشن‌های تعقیب و گریزی مثل موش و گربه ساخته شده، درباره‌ی یک خرس گریزلی به نام گریزی است که در خانه‌ی یک جنگلبان در جنگل‌های کانادا، زندگی مجللی دارد ولی گروهی از موش‌های قطبی به خانه‌ی او راه پیدا می‌کنند و آرامش او را به هم می‌ریزند. آن‌ها در همه‌ی قسمت‌ها در حال نقشه کشیدن برای آزار دادن گریزی و دردسر درست کردن برای او هستند. به نظر می‌رسد این سریال صرفاً برای سرگرمی ساخته شده؛ شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های موش‌های قطبی، دردسرهایی که برای گریزی درست می‌کنند و لذتی که از اذیت کردن او می‌برند، می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد. شاید تماشای این سریال برای بزرگ‌ترهایی که از شیطنت‌های کودکان به ستوه آمده‌اند هم خالی از لطف نباشد.
  ضربه خوردن، افتادن، پرت شدن، زدوخورد و انفجار و ویرانی در همه‌ی قسمت‌ها اتفاقات رایجی است. شیوه‌ی اصلی تعامل موش‌ها با گریزی آزارگرانه و همراه با خشونت است. آن‌ها همیشه در حال نقشه کشیدن علیه گریزی، کلک زدن به او و دردسر درست کردن برای او هستند. موش‌ها از حیوانات دیگر جنگل نیز به عنوان ابزاری برای آزار دادن گریزی استفاده می‌کنند. هیچ یک از این رفتارهای خشن موش‌ها پیامدی برای آن‌ها به همراه ندارد و کسی در سریال آسیبی نمی‌بیند؛ همین موضوع می‌تواند خوشایندی رفتارهای خشن آن‌ها را افزایش دهد. تماشای این سریال برای کودکان زیر ۶ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۶ تا ۸ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  گریزی یک خرس گریزلی با ظاهری مانند انسان‌هاست که در خانه‌ی یک جنگلبان در جنگل‌های کانادا زندگی می‌کند. تنها چیزی که مزاحم زندگی مجلل اوست، گروهی از موش‌های قطبی هستند که همیشه در تلاش‌اند برای او دردسر درست کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  سراسر این سریال صحنه‌ی زدوخورد و افتادن و پرت شدن است. به نظرتان چرا تماشای این صحنه‌ها برای ما خوشایند و جالب است؟ چه چیزهای دیگری در این سریال را دوست دارید؟
  به نظرتان موش‌ها از اذیت کردن گریزی لذت می‌برند؟ چرا دوست دارند او را اذیت کنند؟ تا به حال شده شما از آزار دادن کسی خوش‌تان بیاید؟
  فکر می‌کنید تماشای این سریال چه تأثیری روی شما می‌گذارد؟ بعد از تماشای هر قسمت چه احساسی دارید؟ دوست دارید چکار کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۵۶
  مدت زمان ۷
  سال انتشار ۲۰۱۶