گلبرگ‌ها

(Petals)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی پنج گلبرگ رنگارنگ، دوستی و تجربه‌های مشترک آن‌ها و همکاری‌شان با هم برای حل مسائل روزمره

سال: 1998
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های گلبرگ‌ها، ارتباط و دوستی بین‌شان و ماجراهایی که هر روز تجربه می‌کنند؛ مثل دوستی و بازی، کنجکاوی، اشتباه کردن و حل کردن مسائل روزمره، همگی برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و معنادارند.
  گلبرگ‌ها شاد و کنجکاوند. آن‌ها با هم دوستانه رفتار می‌کنند و وقتی برای کسی مسئله‌ای پیش بیاید، برای حل مسئله با هم همکاری می‌کنند.
  در بعضی قسمت‌ها اتفاقاتی می‌افتد که ممکن است کوچک‌ترها را بترسانند؛ مثلاً یکی از گلبرگ‌ها روی دم گربه‌ای گیر می‌کند و می‌ترسد یا طوفان می‌شود و گلبرگ‌ها به این طرف و آن طرف پرت می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی درباره‌ی ماجراهای روزمره‌ی پنج دوست کوچک و رنگارنگ به نام گلبرگ‌هاست. آن‌ها که در باغی پر از گل و زیبا زندگی می‌کنند، ارتباط خوبی با هم دارند و چیزهای زیادی از هم یاد می‌گیرند. گلبرگ‌ها دوست دارند به هم کمک کنند و یکدیگر را خوشحال کنند. آن‌ها در ماجراجویی‌هایشان، با مسئله‌های کوچکی مواجه می‌شوند و سعی می‌کنند برای آن‌ها راه‌حل پیدا کنند. گاهی یکی از آن‌ها با اشتباه یا خودخواهی‌اش برای دیگران دردسر درست می‌کند ولی با کمک و همکاری دیگران متوجه اشتباهش می‌شود و سعی می‌کند آن را تکرار نکند.
  صحنه و موقعیت ترسناک و خشن خاصی در سریال وجود ندارد و همه‌ی موقعیت‌ها در نهایت به خوبی و خوشی به پایان می‌رسند. رفتار و برخورد گلبرگ‌ها با هم نیز دوستانه و همراه با احترام است. بخش زیادی از داستان‌های هر قسمت در قالب گفتگوی بین شخصیت‌ها پیش می‌رود و ممکن است برای کوچک‌ترها کسل‌کننده باشد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با والدین گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  چند گلبرگ کوچک و رنگارنگ در باغی پر گل و زیبا زندگی می‌کنند. آن‌ها عاشق گشت‌وگذار در طبیعت و بازی و شیطنت‌اند و در هر قسمت ماجراهای مختلفی را تجربه می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز گلبرگ‌ها با چه مسئله‌ای مواجه شدند؟ آن‌ها چگونه مسئله‌شان را حل کردند؟
  شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ چطور به آن‌ها نشان می‌دهید که با هم دوست‌اید؟
  وقتی برای دوست‌تان مسئله‌ای پیش بیاید شما به او کمک می‌کنید؟ وقتی برای خودتان مسئله‌ای پیش بیاید چگونه آن را حل می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۹۸