یاپ یاپس

(Yup Yups)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی سه موجود رنگارنگ کنجکاو و بازیگوش، تغییر شکل آن‌ها به هر چیزی که دل‌شان می‌خواهد، همراه با شناخت خود و همدلی با دیگران

سال: 2013
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های یاپ یاپ‌ها، قهر و آشتی‌هایشان، تخیلات پررنگی که دارند و توانایی تغییر شکل به هر چیزی که دوست دارند، برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و معنادارند.
  یاپ یاپ‌ها شاد و کنجکاوند. نسبت به هم با توجه و حساس‌اند. از ناراحتی هم ناراحت می‌شوند و سعی می‌کنند یکدیگر را خوشحال کنند. غم و ناراحتی‌شان دوام ندارد و به‌راحتی وارد فضای خنده و شادی می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی کامپیوتری و سه‌بعدی، درباره‌ی سه موجود کنجکاو و بازیگوش به رنگ‌های سبز، آبی و قرمز است که احساسات و افکار مختلف خود را با تغییر شکل‌های متعدد بیان می‌کنند. آن‌ها می‌توانند به هر چیزی که می‌خواهند تغییر شکل بدهند؛ موضوعی که در جهان کودکان خردسال بااهمیت و مورد نیاز است و می‌تواند در شناخت خود و احساسات‌شان و کنار آمدن با موقعیت‌های ناخوشایند به آن‌ها کمک کند. وقتی این سه موجود با هم بازی می‌کنند، جادو رخ می‌دهد و اتفاقات عجیب و شگفت‌انگیزی پیش می‌آید. این سریال بامزه و دوست‌داشتنی، روابط بین خواهر و برادرها و همسالان را مورد توجه قرار می‌دهد و به کودکان کمک می‌کند تا با هم همدلی کنند و چیزهای ساده‌ای در مورد دنیای اطراف‌شان یاد بگیرند. مفاهیمی مثل همکاری، دوست‌یابی، درک احساسات دیگران و حل تعارض، از موضوعاتی است که در این سریال به آن‌ها پرداخته می‌شود.
  موضوع خشن و ترسناکی در سریال وجود ندارد. همه چیز شاد و خوش‌ آب‌ورنگ است و تصاویر، خلوت و ساده و در عین حال رنگارنگ‌اند. شخصیت‌ها بدون این‌که از کلمات یا جملات معنادار استفاده کنند، مدام با زبانی نامفهوم و شیرین با هم حرف می‌زنند؛ ضمن این‌که حرکات و تغییر شکل‌هایشان با ملودی ساده‌ای همراه می‌شود. یاپ یاپ‌ها به همه چیز می‌خندند. غم‌هایشان عمر خیلی کوتاهی دارد و بلافاصله و البته با کمک هم، وارد فضای خنده و شادی می‌شوند. زیاد پیش می‌آید که آبی ناامید می‌شود، قهر می‌کند یا از بازی کناره می‌گیرد اما قرمز و سبز هر بار به سراغش می‌روند و به او کمک می‌کنند تا بر ناراحتی‌اش غلبه کند و وارد بازی شود. تماشای این سریال برای خردسالان بزرگ‌تر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  یاپ یاپ‌ها دوستان کنجکاو و بازیگوشی‌اند که مدام در حال شیطنت و بازی با یکدیگرند. اگر یکی از آن‌ها ناراحت شود، بقیه سعی می‌کنند به او کمک کنند تا خوشحال شود و به بازی برگردد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان امروز یاپ یاپ آبی از چه چیزی ناراحت بود؟ دوستانش چگونه به او کمک کردند تا خوشحال شود؟
  شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ به چه چیزهایی تبدیل می‌شوید؟
  وقتی از کسی ناراحت می‌شوید چطور ناراحتی‌تان را به او نشان می‌دهید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۳
  سال انتشار ۲۰۱۳