یه بربر و یه دیوچه

(The Barbarian and the Troll)
thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی عروسکی و کمدی درباره‌ی ماجراجویی‌های یک دختر بربر و یک دیوچه برای از بین بردن شیطانی اهریمنی، همراه با مضامینی چون کار گروهی و همدلی و دوستی

سال: 2021
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ایوان یک دیوچه است که دوست دارد استقلال داشته باشد و سراغ استعدادهایش برود. وقتی پدرش از او می‌خواهد کاری را انجام بدهد که میراث خانوادگی‌شان است، دیوچه قبول نمی‌کند و از آن‌جا می‌رود.
  برندار یک جنگجوی بربر است که برای نجات جان برادرش با جادوها مبارزه می‌کند. زمانی که متوجه می‌شود می‌تواند ملکه‌ی گاتموریا باشد، نمی‌پذیرد و ترجیح می‌دهد با آدم‌های بد مبارزه کند. او بارها جان ایوان را نجات می‌دهد. ایوان که به دنبال استعدادهایش، شغل خانوادگی‌اش را رها کرده است، با همه‌ی وجود به برندار کمک می‌کند تا با جادوها بجنگد و برای بهتر کردن موسیقی‌اش، دست به ماجراجویی‌های تازه می‌زند. هوروس و استیسی هم برندار را تا پایان همراهی می‌کنند.
  در مهمانی آشنایی برندار با پادشاهان اقلیم‌های مختلف، یکی از مهمان‌ها عاشق هورس اسکرام می‌شود و پاهایش را به پاهای او می‌زند.
  شخصیت‌های این سریال گاهی با لحن توهین‌آمیزی با هم صحبت می‌کنند. علاوه‌براین در دوبله‌ی این سریال از واژه‌ها یا عبارت‌هایی استفاده شده که برای کودکان مناسب نیست؛ تنبان خیسانیده، بی‌صاحاب، گمشو، خفه شید، نفله، کله‌پوک، تف به این شانس، برو قدقدت رو بکن سیرابی.
  مخاطب با تماشای این سریال می‌تواند نتیجه‌ی کار گروهی و تیمی را ببیند.
  این سریال پر از موقعیت‌های تعقیب و گریز و نبرد با جادوها است. پرت شدن از ارتفاع، نبرد با شمشیر، جنگ با اسکلت‌ها و جادوگرها و... در بیشتر موقعیت‌ها دیده می‌شود. جان شخصیت‌ها دائم به خطر می‌افتد و آن‌ها باید از راه‌های مختلف جان خودشان و دوستانشان را نجات دهند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال عروسکی و کمدی یه بربر و یه دیوچه ماجرای دختر جنگجویی است که به دنبال برادرش می‌گردد. آلوین شیطان برادر او را زندانی کرده و مادرش را کشته است. ایوان هم دیوچه‌ای است که دوست دارد سراغ موسیقی برود. آن‌ها تصادفی با هم آشنا می‌شوند و ماجراجویی‌های زیادی را از سر می‌گذرانند. این فیلم مضامینی چون دوستی و طرفداری از حق و حقیقت را پررنگ کرده است. شخصیت‌ها می‌خواهند مانع جادوگری شوند که به بقیه ظلم می‌کند و زمانی که قرار است برندار تاج‌گذاری کند، از قصر فرار می‌کند و تصمیم می‌گیرد دنبال از بین بردن آدم‌های بد باشد. آن‌ها یاد می‌گیرند با کار گروهی و تیمی می‌شود حتی بزرگ‌ترین جادوگرها را از بین ببرند.
  در این سریال موقعیت‌های زیادی وجود دارد که جان شخصیت‌ها به خطر می‌افتد. آن‌ها باید با موجودات بزرگی نبرد کنند، گاهی با جادوها و جادوگرها بجنگند. در یکی از موقعیت‌ها اسکلت‌هایی به آن‌ها حمله می‌کنند، در موقعیتی دیگر یک درخت بزرگ ایوان را می‌خورد و بقیه را با شاخه‌هایش به هوا می‌برد. در دوبله از واژه‌های توهین‌آمیز استفاده می‌شود.

  چکیده داستان

  یک بربر به اسم بِرَندار هنگام مبارزه با یک مار، رئیسش به اسم شیمرین را عصبانی می‌کند و شیمرین تاج و شمشیر او را می‌گیرد. ایوان هم یک دیوچه است، و یک پل را به ارث برده تا نگذارد بقیه بدون پول دادن از روی آن عبور کنند، ولی او با پدرش دعوا می‌کند و می‌گوید می‌خواهد سراغ موسیقی برود. ایوان و برندار در یک کافه با هم آشنا می‌شوند. برندار می‌خواهد برادرش را از دست آلوین شیطان نجات بدهد. در کافه ژنرال اِسکِلی که از فرستاده‌های هوروس اسکرام جادوگر است، با برندار درگیر می‌شود. برندار و دیوچه سراغ هوروس می‌روند و بعد از آن برای نجات جان برادرش کندار سراغ آلوین می‌روند. وقتی کندار را نجات می‌دهند، روح مادر برندار ظاهر می‌شود و به او می‌گوید ملکه‌ی بعدی گاتموریا او است. برندار تصمیم می‌گیرد برای راحتی مردم گاتموریا با آدم‌های بد نبرد کند و به جای خودش یک نفر دیگر را ملکه می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  کدام یکی از شخصیت‌های این سریال را از همه بیشتر دوست داشتید؟
  آیا تا به حال مثل ایوان به استعدادهای خود پی برده‌اید و خواسته‌اید سراغ آن‌ها بروید؟
  فکر می‌کنید چرا برندا قبول نکرد ملکه شود؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۳
  رتبه MPAA TV-G
  مدت زمان ۲۳
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا، کانادا
  استودیو Brightlight Pictures، Rocart Inc.
  بازیگران اسپنسر گرمر، درو مسی، کالین اسمیت
  سال انتشار ۲۰۲۱