یوکی

(Uki)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی موجودی زردرنگ و بازیگوش، تجربه‌های روزمره‌ی او کنار دوستانش، همراه با همکاری و همدلی با دیگران

سال: 2010
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های یوکی و دوستانش، ارتباط‌شان با هم، تخیلات پررنگی که دارند و مسائلی که برایشان پیش می‌آید، برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و معنادارند.
  یوکی و دوستانش شاد و کنجکاوند. نسبت به هم با توجه و حساس‌اند. از ناراحتی هم ناراحت می‌شوند و سعی می‌کنند یکدیگر را خوشحال کنند. غم و ناراحتی‌شان دوام ندارد و به‌راحتی وارد فضای خنده و شادی می‌شوند.
  کودکان در خلال داستان‌ها به حل کردن بعضی پازل‌ها ترغیب می‌شوند، شباهت‌ها را جستجو می‌کنند و با اشکال و رنگ‌های پایه آشنا می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال بی‌کلام که انیمیشنی کامپیوتری و سه‌بعدی است، درباره‌ی موجودی زردرنگ و بامزه به نام یوکی است که با دوستانش در سرزمینی رویایی و فانتزی زندگی می‌کند. او که لابه‌لای گلبرگ‌های گل آفتابگردان می‌خوابد، هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب، پازلی حل می‌کند و با توجه به موضوع پازل، در طول روز سرگرم ماجراجویی در مورد آن موضوع می‌شود. دوستانش نیز در بعضی از این ماجراجویی‌ها او را همراهی می‌کنند. یوکی و دوستانش هرازگاهی با هم به مسئله می‌خورند اما خیلی زود و با کمی همکاری و درک یکدیگر، مسئله را حل می‌کنند و دوباره به سراغ شادی و شیطنت و خنده می‌روند. ارتباط شخصیت‌ها با هم مثبت و همدلانه است و فضای کلی سریال، شاد و آرام است.
  موضوع خشن و ترسناکی در این سریال وجود ندارد. همه چیز شاد و خوش‌آب‌ورنگ و دوست‌داشتنی است. تصاویر، خلوت و ساده و در عین حال رنگارنگ‌اند. شخصیت‌ها بدون این‌که از کلمات استفاده کنند، با هم ارتباط برقرار می‌کنند و این موضوع، سریال را برای کوچک‌ترهایی که درک کلامی برایشان دشوار است، بسیار شیرین و قابل ارتباط می‌کند. فضای شاد و مثبت سریال نیز به خردسالان احساس امنیت و آرامش می‌دهد. تماشای آن برای خردسالان بزرگ‌تر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  یوکی موجود زردرنگی با گردن دراز است که آنتنی بالای سرش دارد. او در سرزمینی خیالی و فانتزی با دوستانش، خرگوش، جوجه‌تیغی، لاک‌پشت، سنجاب و اردک زندگی می‌کند. یوکی هر روز صبح بین گلبرگ‌های یک گل آفتابگردان بیدار می‌شود و شب‌ها دوباره به داخل گلبرگ‌ها بازمی‌گردد. او در طول روز، به همراه دوستانش مشغول ماجراجویی در طبیعت است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چه بازی‌های تازه‌ای از این قسمت یاد گرفتید؟ شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟
  به نظر شما یوکی و بقیه با هم دوست‌اند؟ آن‌ها چه رفتارهایی می‌کنند که می‌فهمیم با هم دوست‌اند؟
  در این قسمت چه مسئله‌ای برای یوکی پیش آمد؟ او مسئله‌اش را چطور حل کرد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۲۰۱۰