یک بار دیگر

(Once again)
thumbnail
۱۸ سال به بالا

سریالی درباره‌ی فرزندان یک خانواده و بازگشت آن‌ها به خانه‌ی پدری، همراه با مضامینی چون عشق و همدلی

سال: 2020
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پدر خانواده با این‌که درگیری‌های شغلی زیادی دارد و مجبور است هزینه‌ی زندگی آن‌ها را بپردازد، با بچه‌ها همدلی می‌کند. او به حرفشان گوش می‌کند و سعی می‌کند باری از دوش آن‌ها بردارد. مادرشان با این‌که احساسی‌تر و عجول‌تر است، و گاهی به آن‌ها سرکوفت می‌زند و تهدیدشان می‌کند که اگر حرفش را گوش نکنند، آن‌ها را از خانه بیرون می‌اندازد، تمام تلاشش را برای خوشحالی آن‌ها می‌کند و سعی می‌کند آن‌ها همسرهای مناسب خودشان را پیدا کنند. بچه‌ها به هم کمک می‌کنند و در مشکلات همدیگر را دلداری می‌دهند و به هم کمک می‌کنند. آن‌ها به مرور متوجه ضعف‌ها و خصوصیات منفی اخلاقی‌شان می‌شوند و سعی می‌کنند در ادامه‌ی زندگی مسیر دیگری را پیش بگیرند.
  در فیلم روابط بین شخصیت‌های زن و مرد نشان داده شده و موقعیت‌هایی از لمس کردن و بوسه وجود دارد. در برخی از موقعیت‌های فیلم شخصیت‌ها نوشیدنی‌های الکی می‌نوشند. همچنین مفاهیمی مانند خیانت، گفت‌وگو در رابطه با جنین سقط شده و توهین به مادر شوهر از موارد بزرگسالانه در فیلم است
  در فیلم از کلمات و عبارات توهین‌امیز استفاده شده است و شخصیت‌ها از واژه‌هایی مثل عوضی، آشغال، خیلی خری، احمق، بی‌عقل و خفه‌شو استفاده می‌کنند.
  این سریال محصول کره‌ی جنوبی است. آداب و رسوم مختلفی که مختص فرهنگ آن‌هاست در این مجموعه به نمایش درآمده است؛ شیوه‌ی غذا خوردن، نوع غذاهایی که می‌خورند، مراسم ازدواج و لباس‌های سنتی

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  «یک بار دیگر» سریالی کره‌ای درباره‌ی مشکلات و اتفاقات خانواده‌ای است که دخترها و پسرشان طلاق گرفته‌اند. پدر و مادر خانواده باید این قضیه را بپذیرند و همین موضوع کار ساده‌ای برایشان نیست. بچه‌ها هر کدام مشکلات خودشان را دارند. آن‌ها باید موقعیت‌های شغلی‌شان را حفظ کند یا شغلی پیدا کنند و درآمد داشته باشند. فیلم تأکید زیادی بر روابط خانوادگی و همدلی اعضای خانواده دارد. خواهرها و برادرشان مشکلاتی مشابه هم دارند. آن‌ها نتوانسته‌اند زندگی موفقی داشته باشند. با این‌که گاهی از دست هم عصبانی می‌شوند و سر هم داد و بیداد راه می‌اندازند، ولی به هم کمک می‌کنند تا با مشکلاتشان کنار بیایند.
  گاهی شخصیت‌ها از کلمات و عبارات توهین‌آمیز استفاده می‌کنند. این سریال به موضوعاتی چون شکست عشقی، خیانت، نداشتن تفاهم، سقط جنین و… می‌پردازد. همچنین در برخی موقعیت‌ها نوشیدن مشروب‌های الکلی هم دیده می‌شود. این سریال 100 قسمت است که تا لحظه‌ی نوشتن این بررسی 48 قسمت آن در نماوا دوبله شده است. تماشای این سریال برای نوجوانان بالای 18 سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  خانواده‌ای چهار فرزند دارند؛ سه دختر و یک پسر. شغل خانوادگی آن‌ها فروش مرغ سوخاری است. یک دختر و پسرشان طلاق گرفته‌اند. دختر کوچکشان شب ازدواج به خاطر خیانت همسرش از او جدا می‌شود. و دختر دیگرشان که در بیمارستانی پزشک است، به خاطر اختلافی که با همسرش دارد، از او جدا می‌شود. آن‌ها همه مجبور می‌شوند دوباره در یک خانه کنار هم زندگی کنند. هر قسمت ماجرای اتفاقاتی است که برای این خانواده رخ می‌دهد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  خانواده چه نقشی در بهبود حال اعضای خود می‌تواند داشته باشد؟
  به نظر شما مهم‌ترین ویژگی خانواده‌ی سریال چیست؟ فکر می‌کنید این ویژگی چطور در مواجهه با بحران‌ها به آن‌ها کمک می‌کند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۰۰
  مدت زمان ۳۵
  کشور سازنده کره‌ی جنوبی
  استودیو Bon Factory Worldwide، Studio Dragon
  بازیگران چا هوا یون، چون هو جین، لی مین جونگ
  سال انتشار ۲۰۲۰