سیاره ماقبل تاریخ

(Prehistoric Planet)
thumbnail
۱۱ سال به بالا
۹ تا ۱۱ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی مستند درباره‌ی زندگی شگفت‌انگیز دایناسورها در 66 میلیون سال قبل

سال: 2022
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تماشای تلاش دایناسورها برای ادامه‌ی حیات، تولد، مرگ و زندگی در کنار خانواده برای کودکان قابل درک است.
  موضوع جفت‌گیری حیوانات در مستند مطرح می‌شود.
  در سریال اطلاعاتی در مورد انواع دایناسورها، نام، وزن، زندگی، دلایل انقراض، زنجیره‌ی غذایی و ... به کودکان داده می‌شود. همچنین راوی به معرفی فنّاوری‌هایی که به بررسی زندگی دایناسورها کمک کرده است، می‌پردازد. شناخت جغرافیای زمین و تغییرات آب و هوایی در 66 میلیون سال قبل از دیگر نکات آموزشی در سریال است.
  دایناسورهای کوچکتر توسط دایناسورهای بزرگ‌تر شکار و خورده می‌شوند. خشونت، خطر مرگ و درگیری با سایر حیوانات در مستند نشان داده می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال سیاره ماقبل تاریخ محصول 2022، مستندی هیجان‌انگیز درباره‌ی زندگی انواع دایناسورها در 66 میلیون سال قبل است. در داستان روند زندگی، تولد، رشد و تکامل، تغذیه، تشکیل خانواده و انقراض انواع دایناسورها در خشکی، دریا و آسمان‌ها بررسی می‌شود. راوی از تلاش دایناسورها برای ادامه‌ی حیات در سیاره‌ی زمین سخن می‌گوید و در عین حال مخاطبین را با جغرافیای زندگی دایناسورها آشنا می‌کند. در این سریال از فنّاوری‌های متعددی برای ساخت استفاده‌شده است که برخی از آن‌ها معرفی می‌شوند.
  در برخی از صحنه‌ها درگیری دایناسورها باهم، شکار دایناسورهای کوچک توسط دایناسورهای بزرگ و انقراض دایناسورها نمایش داده می‌شود.

  چکیده داستان

  این مستند شامل روایت‌هایی از نحوه‌ی تولد، رشد، تلاش برای حیات و تکامل دایناسورها است.

  لینک‌های دسترسی

  لینک شماره 1 فیلیمو

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  کدام نوع از دایناسورها را بیشتر دوست دارید؟ مهم‌ترین ویژگی آن‌ها چیست؟
  به نظر شما انسان‌ها چه نقشی در انقراض دایناسورها داشته‌اند؟
  اگر در دنیای امروزه دایناسورها وجود داشتند چه موقعیت‌های دشوار پدید می‌آمد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵
  کارگردان Adam Valdez، Andrew R. Jones
  رتبه MPAA TV-PG
  مدت زمان ۴۰
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو Apple TV+، BBC Studios
  بازیگران دیوید اتنبرو
  سال انتشار ۲۰۲۲